Ezeket a beltéri infraszaunákat természetesen nem csak fürdőszobában lehet elhelyezni (bármilyen zárt helyiségben, pl.: háló, nappali, gardrób, előszoba stb. elhelyezhetőek, ahol minimum 17 °C van), de mivel van pár sajátossága a fürdőszobának a többi szobával szemben, ezért ez a cikk most erről fog szólni. Ha általános telepítési szükségletekről szeretne olvasni, akkor klikk IDE.
Ha a fürdőszoba felújítását tervezi és úgy gondolja, hogy egy kis egészség megőrző és pihenő kuckót is szeretne kialakítani benne, akkor a beltéri infraszauna a lehető legjobb választás. Nem csak azért, mert egyszerű, hatékony és kellemes módja az egészségmegőrzésnek, hanem azért is mert helytakarékos, keveset fogyaszt és mindössze egy konnektor kell hozzá. Van viszont néhány dolgot amit érdemes tudni mielőtt megveszi az infraszaunát.
Mire figyeljen ha fürdőszobában helyezné el leendő infraszaunáját?
1.Helyszükséglet az összeszereléshez. Ha átépíti a fürdőszobát.
Ha pici a fürdőszoba de éppen felújítás alatt van, akkor már előre érdemes megtervezni az infraszauna pontos helyét. Fontos tudnia, hogy a honlapon található kabinok lapraszerelt termékek, azaz az összeállításukhoz egy kicsit nagyobb helyre van szükség, mint az infraszauna alapterülete. Nem árt ha a szerelő kollégák körbe tudják járni, vagy legalább tudják forgatni szerelés közben és miután összeállították, csak azután tolják be a leendő helyére. (Olyasmi mintha egy szekrényt állítana össze.)

A képen az Elegant 1 infraszauna látható
Ha üres még a fürdőszoba, akkor festés és burkolás után érdemes elsőként az infrakabint beállítani és csak utána beszerelni a szanitereket, szekrényeket stb. Azért érdemes először a kabint elhelyezni, mert azt Ön bármikor odébb tudja tolni, ha esetleg más eszközök beszerelésekor útban lenne, viszont egy kádat, wc-t, zuhanyzót ha már egyszer telepítve lettek, bontás nélkül nem lehet elmozdítani.
Volt már olyan eset, amikor az infraszauna tulajdonosa ugyan kihagyta a megfelelő méretű helyet a fürdőszobájában a kabinnak, csak az összeszerelésére nem gondolt. A kabin összeszereléséhez tehát szükség van egy kicsit nagyobb helyre, mint az infraszauna alapterülete.
2. Helyszükséglet az összeszereléshez, ha már a fix dolgok (zuhany, wc, kád, stb.) be vannak építve a fürdőbe:
Ebben az esetben is érdemes elolvasnia az előző bekezdést, de ha már vannak nem mozdítható tárgyak a fürdőben, akkor azt gondolja át, hogy miután a kabint összeállították a fürdő közepén, akkor van e elegendő hely azt betolni a leendő helyére? Nem áll e az útjában egy wc, bidé, törölközőszárító stb..
3.Infraszauna elektromos csatlakozása?
Ezeknek az infraszaunáknak csak egy egyszerű konnektorra van szükségük. Ugyan olyanra, mint amibe a hajszárítót, borotvát és minden mást is szokott dugni.
Az elektromos kábel a kabint tetejéből van kivezetve és legtöbbször 1,5 – 2 m hosszú. Ha van rá lehetősége, akkor érdemes a konnektort a kabin fölött elhelyezni, mondjuk 2 m magasan. Ha esetleg nem fölötte van a konnektor, vagy nem ér el a konnektorig a kabin vezetéke, nincs probléma, hosszabbítóval is üzemeltethetőek.
Vegye figyelembe, hogy ha a kabin oldalfalánál van a konnektor, akkor az plusz helyet fog elvenni még. A falból a dugalj ugyanis legalább 4-5 cm ki fog állni.
Fontos, hogy a kabinokat összeszerelni, minimum 2 méteres belmagasságú helyiségekben lehet csak!
4. Kell hely az infraszauna körül ha már be lett tolva a helyére?
Igen, de nem sok.
Mindig nézze meg az infraszauna legnagyobb méretét! Ez sokszor a kabin tetejénél mért méret, mert sok kabinnak a teteje szélesebb, mint maga a szauna teste. A lényeg, hogy a legnagyobb külső méretére hagyjon rá oldalanként 2-3 cm-t a szélességnél, és 1-2 cm-t a mélységnél. Pl.: Ha egy 3 oldalról fallal határolt, „U” alakú lyukba szeretné betolni a kabint, esetleg sarokba tenné, de a 3. oldalánál mondjuk egy zuhany lenne, akkor egy 120 cm széles és 100 cm mély 2 személyes infraszaunát, egy minimum 124 cm széles helyre lehet betolni. Egy ekkora helyen, ahogy feljebb írtuk összeszerelni nem lehet, ahhoz nagyobb hely kell, de betolni ekkora helyre be lehet.
5. Páramentesítés a fürdőszobában
Ha zuhanyzás után nagy a pára keletkezik a fürdőben, akkor 1-2 percre csak szellőztessen ki. Ennyi elég. Maga az infraszauna párát nem fog kibocsájtani, tehát kifejezetten páramenetesítéssel csak az infraszauna miatt nem kell foglalkozni.
6. Lehet közel a kádhoz? Ha ráfröccsenhet a víz a szaunára nem lesz baja?
Mindegyik kabin egy átlátszó vízbázisú védőlakkal kezelve van kívülről, pont azért, hogy ha ráfröccsen néhány csepp víz, akkor az leperegjen róla. Ettől függetlenül ne locsolja a kabint. Az infarszauna száraz szauna, így beülni is száraz testtel kellene, pl.: törölközőre.
Ha még lenne kérdése, nyugodtan hívja kollégáinkat, illetve ajánljuk a „6 + 1 fontos kérdés infraszauna vásárlás előtt” című cikkünket. Sokak szerint elég hasznos, ha valaki infraszauna beszerzésén gondolkodik.